tradycyjna medycyna chińska

Masz coś ciekawego do przekazania, podzielenia sie swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami? Może coś Ci dolega? A może szkodzisz sobie na zdrowiu jakimiś używkami? To jest właśnie dział dla Ciebie.

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-18, 22:51

Pięć zmęczeń
Każdy narząd YIN daje energię do danej aktywności.
- nadmiar chodzenia wyczerpuje wątrobę
- nadmiar mówienia wyczerpuje serce
- nadmiar leżenia wyczerpuje płuca
- nadmiar stania wyczerpuje nerki
- nadmiar siedzenia wyczerpuje śledzionę
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-11-18, 23:03

wiec wszystko z umiarem :)
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-19, 18:35

Dobowy obieg energii w organizmie.
Co 2 godz fala przesuwa się. W czasie wyżu energetycznego jest najlepsza praca danego organu.
1-3 ( czas letni 2-4) wątroba – zaopatruje krew w energię Chi, sen! Leżenie. W przeciwnym razie grozi zespół chronicznego zmęczenia.
3-5 ( 4-6) płuca – wytwarzają energię ochronną WEICHI. Spać przy otwartym oknie, lub w dobrze przewietrzonym pokoju, leżeć i spać albo robić ćwiczenia oddechowe.
5-7 ( 6-8) jelito grube – siadamy na „tronie”. Najlepszy czas na zabiegi oczyszczające.
7-9 (8-10) żołądek – wszystko strawi. Obfite energetyczne śniadanie na ciepło.
9-11 ( 10-12) trzustka- najlepszy czas na słodycze, śledziona wytwarza płyny – potrzeba ciepłego śniadania
11-13 ( 12-14) serce- najlepszy czas na naukę.
13-15 ( 14-16) jelito cienkie- wchłanianie śniadania, pora obiadowa.
15-17 (16-18) pęcherz moczowy- gdy słaby to można odżywić energią, ziołami.
17-19 (18-20) nerki – ataki kolek i kamic – stosować kuracje i dożywianie energią.
19-21 (20-22) osierdzie, krążenie, seks- dobry czas na poczęcie dziecka i na seks.
21-23 (22-24) potrójny ogrzewacz włącza się np.: występuje wtedy nagła gorączka u dzieci, gdy po kilu godzinach przechodzi jest niegroźna (porządki w organizmie), gdy nie ustępuje po północy to jest źle.
23-1 (24-2) pęcherzyk żółciowy- kamienie i inne dolegliwości min. bezsenność. Zasypiać przed 23.
12 godzin po wyżu przychodzi niż energetyczny i wtedy dany narząd odpoczywa, nie męczyć go pracą. Złamanie cyklu zegara – cykl destrukcyjny. Jeśli żołądek pracuje na niżu, to potrzebna energię wykrada matce- jelito cienkie. YIN karmi YIN, a YANG karmi YANG.

Seks rano wyniszcza wątrobę, tak samo jak nauka w nocy.
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-11-19, 21:50

to dopiero z tym ranem ~-(
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-19, 22:17

Jedno się woli od czasu do czasu nie zawsze :jupii: :jupii:
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-11-19, 22:20

no bo mnie juz przestraszylas ;)
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-19, 22:28

wiesz ile miłość daje energii a do tego jeszcze sex , gorzej jak bez miłości z rana ;)
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-11-19, 22:33

no wlasnie wiem :!:
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2007-11-19, 22:38

O RANY-A MOJA WATROBA JEST-W DOBRYM STANIE
pomino-ostrzezen-chinskiej medycyny........co do uczenia sie w nocy i sexu rano :-/
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-11-19, 22:39

o i nastepna ;)
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-19, 22:46

bo rekompensujesz sobie straty w inny sposób :C:
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2007-11-19, 22:53

:jupii: :jupii: :jupii:
o -wielka jest madrosc kobiecego ciala :u: :u: :u: -samo-sie rekompensuje-wystarczy tylko mu na to-pozwolic ;)
jak to dobrze-ze mamy cos takiego-jak intuicje :jupii: :jupii: :jupii:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: annab » 2007-11-19, 23:03

jak dobrze :-)
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2008-06-03, 00:38

no dobrze-i co dalej?a jak to sie przeklada na to co powinnismy jesc?
o z tego co zrozunialam-to cieple sniadanie/owsianka na wodzie i jajko-to balsam dlamojej energii-ale co dalej?
bardzo mnie to zainteresowalo.... :cfa: moge troche poeksperymentowac nawet :cfa:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: annab » 2008-06-03, 04:58

nie tylko ważne co jesz ale przede wszystkim jak gotujesz - odpowiednia kolejność wkładania produktów do garnka - każdy produkt to odpowiednia przemiana -drzewo- ogień- ziemia - metal - woda -i i w tej kolejności - w cyklu tworzącym gotujemy
takie gotowanie leczy - czym dłużej gotujemy tym więcej energii w pokarmie- chińczycy nieraz gotują kilka godzin (np rosół - nawet 72 godziny)
ja nieraz gotuje według pięciu przemian ale normalne krótko - wszyscy twierdzą że to jedzenie jest smaczniejsze i mniej jesz i jesteś najedzony - czy najlepsza jest owsianka - nie dla każdego - bardziej bezpieczna jest kasza jaglana :-D
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie

 


Podobne tematy Statystyki Ostatni post

Medycyna estetyczna Rzeszów

autor: mariamaria » 2021-08-13, 09:38

Odpowiedzi: 1

Odsłony: 17901

2021-08-13, 12:52

autor: anna46 Wyświetl najnowszy post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron