Odchudzanie

Dyskusje na męskie tematy.

Odchudzanie

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2010-09-25, 19:12

Wiecie co! Okropna sprawa. Przytyłam i to stało się widoczne. Mnie nie przeszkadza, a nawet wręcz przeciwnie. Muszę zmienić garderobę, a to sama przyjemność. Ale żarty na bok. Przybyły mi tylko 4 kg. Wreszcie wyglądam porządnie. Przeraża mnie tylko to, że brzuszek się zaokrąglił i wystaje znad paska spodni i spódnic.
Trochę przydługawy wstęp, ale do meritum. Otóż wszystkie moje koleżanki od jakiegoś czasu odchudzają się. Przynoszą do pracy jakieś przepisy, mikstury, słoiczki, kartoniczki i...dyskutują. Jedna straciła już 30 kg, co mnie przeraziło i poraziło niezmiernie. Gdyby bowiem mnie zaświtała taka myśl, by stosować tę dietę, to ważyłabym 24 kg!!!! Zastanawiam się, czy wcześniej koleżanki nie popełniły jakiegoś błędu? Może trzeba było wcześniej walczyć z nadwagą? Czy takie drastyczne odchudzanie nie jest szkodliwe dla zdrowia? Jedzenie sera bez tłuszczu, masła bez tłuszczu. Dni bez owoców, bez warzyw, tylko kurze piersi, bez przypraw. No nie wiem, co tam jeszcze, bo w sumie nigdy się tym nie zainteresowałam zbytnio. Nie wierzę jednak, że wytrwają tak długo. W końcu i tak przytyją.
Co myślicie o tych cudownych dietach?
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-09-25, 22:30

w zasadzie ja nigdy zadnej nie stosowalam :-/ wiec sama nie wiem...ale moje kolezanki-i owszem...coprawda nieznam zadnej ktora schudla drastycznie -tylko pare kilo-ale niestety tyly spowrotem......wiec tak sonie mysle ze takie diety sa i owszem skuteczne ale przy rownoczesnym zmianie trybu zycia/znaczy z siedzacego na aktywny.... ;)
a diety bez konsultacji medycznej mysle sa niebezpieczne.... :cfa:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: cela » 2010-09-26, 06:14

Nie za bardzo wierzę w żadne diety cud. Na mnie to nie działa i to od samego początku, bo nie mam silnej woli i dlatego nawet nie zaczynam. Wiem, ze najlepszą dietą jest ograniczenie ilości jedzenia. Co do tłuszczów, węglowodanów i innych składników uznawanych za "szkodliwe". Uważam, ze jeść należy wszystko, tylko w mniejszych ilościach i warto wiedzieć, co z czym można łączyć. Do tego wszystkiego ważny jest ruch. Ja schudłam 5 kg w ciągu 5 miesięcy trenowania Nordicu, bez stosowania jakiejkolwiek diety ;)
We wszystkich dietach przeraża mnie tzw. "efekt jo-jo". Rozpoczynając drastyczną dietę należy przewidzieć, że albo zdecydujemy się na całkowitą zmianę sposobu odżywiania i życia, albo skazujemy się na ponowne drastyczne przytycie, niestety. I pozostaną już tylko operacje plastyczne :-P
Lidusia, Ty nie przejmuj się tym maleńkim brzuszkiem. Od pewnej starszej pani usłyszałam, że kilka kilogramów więcej nie jest tragedią, a wręcz przeciwnie - na twarzy rozprostowują się zmarszczki. Oczywiście, pod warunkiem, że już się je ma :k: :jupii:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-09-26, 10:48

heehehhehe to juz wiem-zmarszzki mam...... tylko rozprostowane :jupii: :jupii: :jupii: :jupii: :jupii: :jupii: :k:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2010-09-26, 11:03

:jupii: :jupii: :jupii: Co tam zmarszczki, rozprostowane, czy nie! I tak muszą być, bo taka kolej rzeczy. Znam najkrótszy życiorys pewnej kobiety: gdy miałam osiemnaście lat miałam gładką skórę i nosiłam marszczone spódnice. Teraz mam siedemdziesiąt lat. Noszę gładkie spódnice i mam pomarszczoną skórę.
Nie odchudzam się, bo też silnej woli nie mam. Lubię słodycze. Nie lubię zamienników typu: masło roślinne. Po prostu mi nie smakuję. Lubię kotleta schabowego z kapustą, ale przecież nie jem tego codziennie. Bigos z golonką też lubię i jadam od czasu do czasu. Poza tym: czekolada!! Ograniczam jej zjadanie, ale nie rezygnuję, bo przecież trochę przyjemności każdemu się należy! Czyż nie? :-D
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-09-26, 20:10

hehehehheehhe Lidusia :u: :k:
ale sie ubawilam
ale masz racje-troche przyjemnosci kazdemu sie nalezy :k:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2010-09-27, 19:38

i popieram Cele...jesc w mniejszych ilosciach i to najlepsza dieta...katowac sie ooooooooooo nie .....ja tez znow przytylam i chyba znow ogranicze chlebek....slodycze mnie nie gubia ,bo jadam czasami i w malych ilosciach.....
zycie jest jedno i tyle :k: :k:
Lidusia :buzi: wreszcie masz co chcialas...pomysl ,ze z takim brzuszkiem jest ci ladnie :C:
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2010-09-27, 20:08

:k: I tak zamierzam trzymać!!! :buzi: :buzi: :buzi: :buzi:
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-09-27, 22:12

ehehehe to sie nazywa zdrowe podejscie :k: :u: :jupii:
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2010-09-29, 21:23

czasami trzeba sie cieszyc nawet z kilku kilogramow... :C:
a co ...sa wieksze problemy...lepiej miec kilka kilogramow wiecej i byc zdrowym :k: :k:
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-09-30, 00:25

ja to najbardziej chcialabym byc zdrowa...hehehe i miec kilka kilogramow mniej :-D :-P ;)
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2010-09-30, 15:38

:u:
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: cela » 2010-09-30, 21:02

Nic dodać, nic ująć :k:
Udaje nam się chudnąć, nam czyli towarzyszkom z Nordic Walking :jupii:
Obliczyłyśmy, że chudniemy ok. 1 kg na miesiąc = 6.000 kcal = 100km :k:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2010-10-01, 00:13

super :k:
..heheheh a po schodach gora dol tez sie liczy???? :-D :-/ heheheheh chyba nie bo jakos nie chudne :-P
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2010-10-01, 20:03

no ale Bart dupsko nam pokazuje.....ja chudne i ponownie przybieram ~-( tak jak nastroje tak i waga....racja :k: tylko dupe na to wystawic/przepraszam :u: /
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Następna

Wróć do Kącik dla mężczyzn

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron