Okulary progresywne

Kontrowersyjne tematy, o których jednak trzeba rozmawiać. Masz jakiś problem? Coś ciebie gryzie? Napisz...

Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: cela » 2013-04-16, 17:32

Od kilku dni mam nowe okulary. Po raz pierwszy są to okulary progresywne. Do tej pory nosiłam inne do dali i inne do bliży. Okulistka nie zalecała progresywnych do pracy przy komputerze - ze względu na częste zmiany w przenoszeniu wzroku z klawiatury na ekran. Teraz, gdy od prawie dwa lata temu zmieniłam pracę nadarzyła, się okazja i mogłam pozbyć się kłopotu z ciągłym przekładaniem okularów "w te i we wte".
Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie w przyzwyczajaniu wzroku do tego typu okularów: czy długo to trwa i czy są jakieś sposoby, żeby ćwiczyć oczy? Jak na razie mam wrażenie, że wszystko faluje - szczególnie przy czytaniu i pisaniu ~-(
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2013-04-16, 17:51

Celu, niestety mam doświadczenie tylko z okularami "dzielonymi". Mam po prostu dwa w jednych, ale nie progresywne. Przyzwyczaiłam się już do takich i pewnie nie zmienię. Podobno progresywne są też do opanowania.
Przyjemnego oswajania okularów Ci życzę! :jupii:
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: cela » 2013-04-16, 19:42

Dziękuję Ci Lidusiu :C: pewno z czasem będzie lepiej, ale póki co to chyba choroby morskiej dostanę :ooo:
Czy na tym forum mamy temat o zdrowiu? jakoś nie mogłam znaleźć, chyba, że na wzrok mi padło, hahaha :jupii:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: Lidusia » 2013-04-16, 20:03

b)
Awatar użytkownika
Lidusia
wapniak
 
Posty: 9427
Rejestracja: 2007-10-17, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: cela » 2013-04-18, 22:21

Okulistka miała rację: praca na komputerze w okularach progresywnych jest bardzo trudna ~~( Bardzo mały zakres widzenia na bliską odległość sprawia, że "przerzucanie" wzroku z klawiatury na ekran wymaga niezłej gimnastyki szyi :-D Jak dobre, że nie wyrzuciłam starych okularów "do czytania" no i, że mój wzrok się nie zmienia już od kilku lat :jupii:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: alak » 2013-04-18, 23:32

Witajcie. Jesli mozna cos dodac, to uwazam, ze szkla progresywne obok elektrycznej szczoteczki do zebow to najlepsze wynalazki 20 wieku. Dla mnie oczywiscie. Nosze szkla progresywne juz chyba ponad 10 lat i nie zamienilabym ich na zadne inne. Przy komputerze siedze ciagle i w domu i w pracy i problemow nie mam. Oczywiscie jest to kwestia przyzwyczajenia. Do przejscia na szkla progresywne zmusila mnie moja przypadlosc ciaglego gubienia okularow. Koniecznosc ciaglego zmieniania jak ma sie dwie pary, byla dla mnie bardzo uciazliwa i kosztowna ( ciagle gubilam :) ). Sympatyczny optyk poradzil mi szkla progresywne, bardzo precyzyjnie mi je dopasowal i przyzwyczajalam sie do nich... 1,5 miesiaca. Wiem, to bardzo dlugo. Tak mi tez mowiono. Nie jeden juz by zrezygnowal i nie jeden rezygnuje, ale ja nie mialam wyjscia bo zwykle okulary do czytania zostawilam na polce w pociagu i bez nich bylam slepa. Bylam bardzo zdeterminowana, wszystko mi latalo, az pewnego dnia wszystko zniklo. Sa rozne rodzaje szkiel progresywnych. Najlepsze chociaz tez drozsze sa te z szeroka strefa przejsciowa. Ja nosze takie ze srednia. Badz cierpliwa Celu, a nie powinnas zalowac. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alak
wapniak
 
Posty: 3350
Rejestracja: 2008-04-16, 22:47
Lokalizacja: UK
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: cela » 2013-04-19, 01:34

Mam taką nadzieję, że ja też się przyzwyczaję :jupii:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Re: Okulary progresywne

Nieprzeczytany postautor: iecekza » 2017-01-16, 09:14

Także mam taką nadzieje.
iecekza
wapniak
 
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-16, 08:44
Płeć: Mężczyzna


Wróć do Na poważnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron