Wysoki puls i niskie ciśnienie

Masz coś ciekawego do przekazania, podzielenia sie swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami? Może coś Ci dolega? A może szkodzisz sobie na zdrowiu jakimiś używkami? To jest właśnie dział dla Ciebie.

Wysoki puls i niskie ciśnienie

Nieprzeczytany postautor: anna46 » 2018-09-27, 08:26

Dzień dobry!
Od prawie 2 tygodni odczuwam przyspieszoną pracę serca. Puls w ciągu dnia potrafi również "skakać" (mowa o pomiarze w spoczynku). Na początku gdy zauwazyłam problem puls po przebudzeniu wynosił 104, obecnie od paru dni zaraz po wstaniu z łóżka wynosi on ok 83-89, czasem potrafi się tak utrzymywać dłuższy czas. Po posiłku niekiedy wzrasta do ok 100, czasami wieczorem spada do 68-75.
Mam do tego dość niskie ciśnienie, średnio 88/55-95/65, rzadko kiedy przekracza 100.

Co mam robić?
anna46
wapniak
 
Posty: 141
Rejestracja: 2017-01-26, 14:04
Płeć: Kobieta

Re: Wysoki puls i niskie ciśnienie

Nieprzeczytany postautor: mariamaria » 2018-09-27, 10:00

Nie jest to wcale taki duży puls jak Ci się wydaje.Normy są następujące:
u niemowląt – około 130 uderzeń na minutę,
u dzieci starszych – około 100 uderzeń na minutę,
u dorosłych – około 80 uderzeń na minutę,
u osób starszych – około 60 uderzeń na minutę.

Dużo tutaj zalezy do wieku. W jakim wieku jesteś. NIe należy również ich brać tak mocno ściśle do siebie bo wszystko tak naprawdę zalezy od wybranej osoby i u jednej puls jest niższy, u drugiej jest wyższy.

Co polecam robić:
zmniejszyc stres
wprowadzić do dnia codziennego większą aktywność fizyczną
zmniejszyć masę ciała i ogólnie więcej się ruszać

Jeśli to nie pomoże, polecam wybrać sie do lekarza. Tak aby zobaczyc czy nie jest to skutkiem jakiejś choroby.
mariamaria
wapniak
 
Posty: 128
Rejestracja: 2017-02-01, 11:37

Re: Wysoki puls i niskie ciśnienie

Nieprzeczytany postautor: mariamaria » 2018-10-01, 12:56

Więcej informacji jest na tej stronie https://zdrowie.tvn.pl/a/puls-serca-nor ... enie-pulsu
mariamaria
wapniak
 
Posty: 128
Rejestracja: 2017-02-01, 11:37


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron