Sucha

Miejsca, które warto zwiedzić, wymiana opinii i polecane miejsca.
Wszystko wypadach weekendowych, wakacyjnych oraz formach aktywności.

Sucha

Nieprzeczytany postautor: fenrill » 2009-03-28, 23:45

Jest pewne miejsce, które serdecznie chciałbym polecić wszystkim, zaglądającym na te zacne forum. Mowa tutaj o Suchej Beskidzkiej, która, o ile w ogóle, to pewnie jest kojarzona z krótkim epizodem w jednym ze skeczy Ani mru mru albo z pewną panią o imieniu Monika, która brała udział w popularnym niegdyś Big Brotherze. Ja natomiast nie chcę polecać tej miejscowości tylko i wyłącznie z racji tych mało ambitnych skojarzeń. Sucha Beskidzka to naprawdę przepiękna miejscowość, która zasługuje na miano miasta atrakcyjnego i przyjaznego dla turystów. Sucha nie jest duża, liczy zaledwie 10 tysięcy mieszkańców, ale może ta jej kameralność połączona z urodą okolicy sprawia, że do Suchej ciągle chce mi się wracać. Jedno to fakt, że mam tam korzenie, choć mieszkam w Warszawie, ale zawsze jest gdzie się udać na urlop. Miasteczko całkiem imponująco się rozwija, ma co prawda zaledwie jedną ulicę, jednak prezentuje się ona całkiem sympatycznie, a co najważniejsze sympatyczni są również ludzie. Co właściwie można zobaczyć w Suchej? Otóż, oprócz malowniczego pejzażu można odwiedzić Zawoję, wieś obok Suchej, która nosi miano najdłuższej w Polsce, taka ciekawostka jest tam karczma ,,Rzym” wspominana przez Twardowskiego, dość dobrze znany zamek Suskiego. Sucha Beskidzka to przede wszystkim świetna baza wypadowa do zwiedzania miast takich jak Zakopane, Kraków, Wadowice, Oświęcim. Koszta wynajmu lokalu są tam niewielkie, a wszędzie jest stamtąd blisko. Generalnie, żeby się przekonać to trzeba się po prostu wybrać albo chociaż na jeden dzień ,,zaliczyć” te miasto. Bardzo fajna atmosfera i zadbana okolica, nie ma tu syfu charakterystycznego dla dużych miast. W sumie tak dumam i dochodzę do wniosku, że fajnie byłoby się wyprowadzić ze stolicy na rzecz jakiejś małej, spokojnej mieściny Tylko praca wiąże… I nie wiadomo, co na to bliscy, szczególnie dzieciaki, ale zawsze jest perspektywa wyjazdu na emeryturkę gdzieś na dłużej A co Wy myślicie?
www.kornels.com (copywriting: treści www, artykuły tematyczne, opisy produktów, oferty reklamowe, presell pages - teksty, które przyciągają!)
www.infernalreality.pl (strona ambitnego zespołu game-developerskiego)
fenrill
wapniak
 
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-07, 15:34

Nieprzeczytany postautor: annab » 2009-03-29, 07:50

pamiętam Suchą beskidzką z przed ...........hm trzydziestu lat i karczmę Rzym i najpyszniejszą galaretkę księżycową - która tam podawali

jak miło :C:
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: cela » 2009-03-29, 08:52

ja w tej karczmie jadłam żurek - pycha.
Sucha była początkiem trasy: Sucha - Zawoja - Przełącz Krowiarki - Babia Góra i z powrotem. To był piękny nocny rajd na wschód słońca z Babiej. szkoda, ze nie było wtedy jeszcze cyfrówek. Pokazałabym Wam wspaniałe zdjęcia Tatr oświetlonych pierwszymi promieniami wschodzącego słońca. Aleeeee........... w tym roku nadejszła wiekopomna chwila, żeby trasę powtórzyć :jupii:

O Suchej przypomniałam mi się legenda, opowiem w skrócie: dawno, dawno temu w tamtych okolicach żył sobie smok Kicek. Był obleśnikiem, bo zjadał dziewice. Więc pomysłowy narodek uśmiercił go za pomocą siarki, smoły itp. przepis znacie z legendy o smoku wawelskim. Kicek przed śmiercią wypił całą wodę z przepływającej w miasteczku rzeki i tak powstała Sucha bez Kicka :k:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Re: Sucha

Nieprzeczytany postautor: weroobihe » 2015-05-27, 14:28

Także polecam to miejsce. Naprawdę robią dobrą robotę.
weroobihe
wapniak
 
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-27, 14:21


Wróć do Turystyka i Rekreacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron