Wraca komuna.

Aktualności i polityka - na wesoło i poważnie.

Nieprzeczytany postautor: Panzerschreck » 2007-06-10, 10:36

Tylko, co to ma wspólnego z komuną????? Nie chcę by mój dom budował piekarz...a szewc wstawiał mi okna. Skończyłem szkołę związaną z obróbką metalu...może zrobię Tobie elektrykę w domu??? Nota bene ni jednego dnia nie przepracowałem w swoim zawodzie... :-)
... od przyjaciół Boże strzeż... z wrogami sobie poradzę...
Awatar użytkownika
Panzerschreck
wapniak
 
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-09, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany postautor: Modliszka » 2007-06-10, 12:28

echoooo, nie widze zwiazku twojego postu z tytulem tematu :?:
Awatar użytkownika
Modliszka
wapniak
 
Posty: 58
Rejestracja: 2007-05-12, 19:14
Lokalizacja: Trójmiasto

Nieprzeczytany postautor: jack1965 » 2007-06-11, 22:18

wraca i to wieklimi kaczymi łapami
jack1965
wapniak
 
Posty: 42
Rejestracja: 2007-06-02, 19:38
Lokalizacja: ok.bielska- białej

Re: Wraca komuna.

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-06-27, 02:39

echoooo pisze:Na liście zawodów znajdą się tylko te, które są ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów
Zawody z listy będą mogły wykonywać jedynie osoby z potwierdzonymi kwalifikacjami
Kwalifikacje rzemieślników będzie mogła potwierdzać izba niezrzeszona w Związku
Na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu Sejmu posłowie PiS złożą kolejny projekt ustawy zmieniającej ustawę o rzemiośle (Dz.U. z 2002 r. nr 112, poz. 979 z późn. zm.). Przygotowali go na podstawie ustawy, którą odrzucił Senat.

- Posłowie uwzględnili sugestie i zastrzeżenia Senatu dotyczące tego, co powinny regulować przepisy noweli oraz inne uwagi wysuwane przede wszystkim przez środowisko pod adresem poprzedniego projektu - mówi poseł Krzysztof Maciejewski (PiS), odpowiedzialny za kolejny projekt nowelizacji.
Co w nowej ustawie

W ustawie będą uregulowane m.in. sprawy posiadania przez rzemieślników kwalifikacji. Sprawa ta budziła najwięcej emocji podczas procedowania w Sejmie odrzuconego przez Senat projektu nowelizacji.

W projekcie zaproponowano, aby wszyscy rzemieślnicy, którzy funkcjonują, bez względu na długość stażu w zawodzie i wiek, zostali zwolnieni z obowiązku uzupełniania uprawnień. Obowiązek wykazania się kwalifikacjami zawodowymi, potwierdzonymi odpowiednim dokumentem, mieliby rzemieślnicy, którzy dopiero zakładaliby firmy.

- W Polsce są trzy ścieżki zdobywania kwalifikacji zawodowych: izby rzemieślnicze, centra edukacji, szkoły i wyższe uczelnie, więc każdy zainteresowany może wybrać odpowiednią dla siebie. Zresztą już 90 proc. wykonujących swój zawód rzemieślników ma wymagane kwalifikacje, bo ukończyli przynajmniej szkołę zawodową - tłumaczy poseł Krzysztof

Znowu, żeby prowadzić działalność, trzeba będzie mieć uprawnienia.


Lideczkoooooooo........fajnie ze sledzisz te sprawy,masz u mnie plucha,jak sears tower,ale ci co napisali tam gdzie to wyczytalas,nie wiedza o czym mowia.
Rzemioslo juz od dawana nie istnieje,zaraz na poczatku Hanny Suchockiej (wel,Haike Silberstein) przestal istniec taki status w Polsce.Wszystko stalo sie podmiotem gospodarczym.Przestaly istniec cechy i izby rzemieslnicze z ich wczesniejszymi przywilejami,Nie zapomnial tylko kosciol swiety,w dzien swietego Jozefa, o ofierze od rzemosla polskiego.W systemie anglosaskim chwalonym przez mistrza ekonomii
pana Jacka,ktory musi odejsc,nie przewiduje sie roznych platnikow podatkow,jak tylko podmiot gospodarczy.
Tradycje i sentymenty nie istnieja dla tych co utrzymywali komune przy zyciu.
To o co moze chodzic ,to udu........e konkurencji dla zachodnich firm,a nie powrot zdrowych zasad w ktorych rzemieslnik jest wazniejszy od kupca.
Kiedy przybyly na polski rynek firmy zchodnie najpierw kupily ustawe o testach produktow,(oczawiscie uznawanych juz tych co mieli,dzis kupili ustawe o wyksztalceniu fachowym ,ktora juz maja,nazywajac ja dla poparcia maluczkich tak jak ja nazwali)
Przerabialem to juz na zachodzie,kilka razy.Np kiedy firma mala tapetujaca pomieszczenia musiala zamknac,bo wlasciciel nie byl po 20 latach pracy w branzy kompetentny.
Jak pomysle ze firmy ktore stac zatrudnic wyksztalciucha zniszczy konkuerncje uczciwsza
to uwazam ,ze straci na tym wyborca-nabywca produktu.
Jak tak dalej pojdzie rozwoj produktow stanie sie niemozliwy,a Polska to bedzie drugie Chiny za czasow Mao.
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-06-29, 21:18

echoooo pisze:Artur, nareszcie ktoś, kto pamięta tamten czas. Ile trzeba było znajomości i układów. Ludzie z talentem musieli mieć papier, żeby móc coś robić i szerokie plecy.


Dlatego nareszcie ktos ,kto pamieta,bo bralem w tym udzial,pochodze z rodziny rzemieslniczej.
Dzis jest inny cel systemowy,kiedys mimo komuny, byla jeszcze na tyle zdrowa dla swiata idea,zeby ludzie byli coraz madrzejsi i coraz wiecej umieli,dzis gdzie wladcy tego swiata
maja zamiar niebawem rzadzac ziemia obiecana,zmienil sie cel tego systemu, ich systemu.
Dazy siedo zglupienia ludzi,ktorzy tylko beda umieli obslugiwac automaty,naciskajac jeden guzik.zaplaci sie oglupialym tyle jakby samym chlebem zyli i beda jeszcze musieli sie podzielic z bezrobotnymi.Oglupic ,w kazdej brazy i dziedzinie zeby mozna bylo doic jak krowy,skubac jak gesi, i golic jak starych baranow.Dopuki lud bozy nie stanie sie durny jak baranek bozy,istnieje zawsze mozliwosc rewolucji,kiedy cocakola juz zrobi swoje w mozgach ,swiat bedzie gotowy do przejecia wladzy,zglobalizowyny, i sfinasowyny kolorowymi paierkami bez pokracia,przez jego wlascicieli,W ten sposob dojdzie do granicy rozwoju ludzkosci i podzialu na dwa rodzaje ludzi i moze kolejna ewolucje czali powstanie nadczlowieka,wychodowanego przez siebie samego.Dlatego by do tego nie doszlo ,musi byc trzecia wojna swiatowa.BOg nie pozwoli zeby glupszy i chciwy rzadzil madrzejszym i sprawiedliwyszym,zeby ostani rzadzili pierwszymi,zeby kupiec zadzil producentem.
Tak na swiecie byc nie moze,zeby ktos kto nic nie umie zyl lepiej jak ten co umie cos i wykonuje.
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: Heniek » 2007-07-01, 00:36

albern twoj wywod jest z poziomu rzemieślnika gdybyś skończył studia wiedziałbyś że w Polsce nigdy nie było komuny tylko socjalizm a Boga do tego nie mieszaj bo on nie ustanawia ustrojów ani panstwa tym bardziej nie tworzy polityki
Awatar użytkownika
Heniek
wapniak
 
Posty: 47
Rejestracja: 2007-05-24, 05:35
Lokalizacja: Trójmiasto Kaszuby

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-07-01, 01:46

Heniek pisze:albern twoj wywod jest z poziomu rzemieślnika gdybyś skończył studia wiedziałbyś że w Polsce nigdy nie było komuny tylko socjalizm a Boga do tego nie mieszaj bo on nie ustanawia ustrojów ani panstwa tym bardziej nie tworzy polityki


Heniu,wiele spraw w zyciu czlowieka wydaje mu sie czasem ze sa jakie naprawde nie sa.
Ale ciesze sie z twojej prowokacji by dowiedziec sie cos o mnie ,otoz braklo mi paru miesiecy do ukonczenia teologii,i faktycznie nie moge sie poszczcic dowodem wielkiego czlowieka,tylko zwyklego czlowieka.Prowadzilem trzy firmy i zdobylem doswiadczenie,o ktorym tez wolabym tu nie wspominac.mieszkalem przez ostanie 30 lat w roznych krajach
tkich jak Niemcy, Francja,USA i nawet Japonia,studow nie mam ,oficjalnie technikumprojektowaniea terenow zielonych,ale wiem gdzie i jak , wypozyczyc tanio samchod na O`Hare czy Midwey w Chicago,zeby tylka znajomym nie zawracac,zeby mnie odebrali z terminalu 5.Heniu ,zycie to sa studia,madrzy ludzie potrzebuja studentow, zeby dla nich pracowali,a wyszkolony na konia wascigowego,nigdy nie dorowna menagerowi,chocby piec kursow tresury skonczyl.Nie gniewaj sie ,ale studia,to dla wielu strata czasu.Studia to dowod przydatnosci dla pracodawcow,umiejentosc pisania bezblednie to z kolei domena dobrych z jezyka polskiego,aj mieszkam 30 lat za granica i ciezko glowkuje jak cos wyrazic,zebym byl rozumiany.w Japonii to o wiele latwiejsze,bo jedna z metalnosci tamtego ludu jest,moc glowkowac razem z rozmowca, inaczej kiedy powie sie prosto i jasno,jest dla japnca obrazliwe.
Co do komuny czy socajalizmu w Polsce nie bylo zadnego,to co Polska osiagnela dotychczas,to czerwona burzuazja,albo inaczej kapitalizm panstwowy.
Cecha podstwowa juz socjalizmu,jest to ze zaden czlowiek nie zyje kosztem drugiego,czyli kazdy jest rzemieslnikiem.Szef zakladu zemieslniczego w odroznieniu od innych form zakladow,zna odpowiedz na kazde pytanie pracownika,a nie tylko wie jak wlasciciel: od ktorej do ktorej ludzie pracuja,i placi tyle zeby nikt nie poszedl do domu,a pracownik robi tylko tyle zeby nie byl zwolniony.
Podstawa socjalizmu jest niewykorzystywnie czlowieka przez czlowieka,czyli zadnych studentow ktorzy zyja kosztem robola.
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: Lokata » 2007-07-03, 18:28



wraca i to wieklimi kaczymi łapami


A KIEDY ODESZŁA :?: ;) :?:
Lokata
wapniak
 
Posty: 4428
Rejestracja: 2007-06-15, 16:17

Re: Wraca komuna.

Nieprzeczytany postautor: tlokot » 2015-05-28, 10:55

Komuna może nie wróci, ale mentalność ludzka jest temu coraz bliższa.
tlokot
wapniak
 
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-28, 10:51
Płeć: Mężczyzna


Wróć do Wiadomości i Polityka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron