Bezrobocie

Aktualności i polityka - na wesoło i poważnie.

Bezrobocie

Nieprzeczytany postautor: Boss » 2007-05-14, 17:08

[center]Obrazek[/center]


Powiem krótko... Zachód się z nas śmieje, północ się z nas śmieje, na wschodzie jest gorzej ale też się śmieją. Czy wy myslicie nad swoją przyszłością w polsce wogóle ? Przecież jak przyjeżdza do nas obcokrajowiec (z USA) to ma w głowie tylko to "jak oni tu żyją ? Oo"

Moim skromnym zdaniem nie da się w Polsce żyć... choć to piekny kraj i kocham go... No ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Nie umywamy się do krajów Uni takich jak: Niemcy, Francja, Hiszpania... i wątpie czy kiedyś będziemy na ich poziomie... Do czego zmierzam ? Do tego, że aby zasmakować życia jak cywilizowany człowiek, mieć ludzkie warunki do życia itd musimy szukać się gdzieś poza polską. Wielu moich znajomych i ludzi z rodziny zmieniło styl życia. Powiedzieli "tutaj nie da się żyć" i mieli racje. Teraz są ustawieni za granicą, mają godną prace za pięniądze (nie za grosze) wybudowali dom/kupili mieszkanie...

Głęboko zastanawiam się nad moją przyszłością w Polsce, ale czarno to widze...

Wiem, że są wśród nas - osoby zamieszkałe poza granicami... Może napiszecie, jak to wyglada z Waszego punktu widzenia....
Awatar użytkownika
Boss
Administrator
 
Posty: 1004
Rejestracja: 2007-05-08, 22:04
Lokalizacja: All Over The World

Nieprzeczytany postautor: Agnieszka » 2007-05-15, 07:48

niestety zgadzam sie ......
zarobki sa poniezej sredniej...
nawet te na kierowniczych stanowiskach....
pozostawiaja wiele do zyczenia....
Awatar użytkownika
Agnieszka
wapniak
 
Posty: 1248
Rejestracja: 2007-05-14, 13:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany postautor: Panzerschreck » 2007-05-16, 23:49

A ja uważam że po prostu to że zwiecie się Polakami hańbi innych. Jak macie tego typu problemy to Kuba Was zaprasza.....Białoruś.... Ślepi już jesteście czy po prostu nienawiść do PiSu wyprostowała zwoje. Kto z nas się śmieje???? Do kogo mamy się porównywać???? Do zblazowanych, pustych jak dzwon Zygmunta chłoptasiów i panienek rodem z USA???? A może do innych którzy nie posmakowali dobrobytu rodem z Kremla??? Zawsze migracja była sprawą naturalną. Tak jak w każdym kraju ludność z ekonomicznych powodów migruje do miast....za pracą. To że Polacy pracują na zachodzie to rzecz naturalna i nie widzę powodu do wstydu. Wkurza mnie taka gadka bo kiedyś byliśmy widziani jako pijaczki i drobni złodzieje. Teraz nas cenią i szanują naszą pracę i wiedzę. Też śmiali się z nas jak przez Rumunie gnaliśmy do Francji i GB by wspólnie bić szkopów. Tylko jak dostawali w d.... po rękach nas całowali.
Kasa zarobiona TU czy w Szkocji nie przynosi nam ujmy. Po otwarciu granic to tak naturalne jak zrobienie kupy...Nie przeginajcie. A jak Wam tak źle to jedźcie tam gdzie wcześniej proponowałem....porównacie co to jest wolność wyboru.....
... od przyjaciół Boże strzeż... z wrogami sobie poradzę...
Awatar użytkownika
Panzerschreck
wapniak
 
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-09, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany postautor: Boss » 2007-05-17, 00:38

Panzerschreck - chciałbym delikatnie zwrócić Twoją uwagę na formę Twoich wypowiedzi..
Nie chcąc wprowadzać "cenzury" - pragnę jednak zwrócić uwagę na następujące fakty:

1) forum służy do wymiany opinii, poglądów z zachowaniem zasady - poszanowania opinii innych userów, nawet jeśli to są opinie krańcowo różne od naszych

2) na forum - istnieje nadrzędna zasada - nie obrażamy innych użytkowników

3) wreszcie - nie przeklinamy, nie stosujemy wulgaryzmów

Za stosowanie tych zasad, oraz odrobinę wyrozumiałości dla inaczej myślących - dziękuję !!
Awatar użytkownika
Boss
Administrator
 
Posty: 1004
Rejestracja: 2007-05-08, 22:04
Lokalizacja: All Over The World

Nieprzeczytany postautor: Agnieszka » 2007-05-17, 08:24

popieram Bossa w stu procentach!!!!!!!!!!!!!!!
ale na marginesie ...
pamietajmy tez ze kazdy z nas czasami ma zly dzien ....
co moze roznie w zwiazku z powyzszym skutkowac w jego wypowiedziach na forum :-)
ale mysle ze jestesmy tu w tak kulturalnym gronie, ze obedzie sie bez wyzwisk i przeklenstw oraz w poszanowaniu kazdego z nas, naszych opinii ... :-)
Awatar użytkownika
Agnieszka
wapniak
 
Posty: 1248
Rejestracja: 2007-05-14, 13:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-05-21, 20:57

Tak ja emigrowalam 11 lat temu.Nie byla to latwa decyzja,lecz sytacja finansowa mnie do tego sklonila.Nie chce jednak o mnie.Mieszkam i pracuje tutaj i widze ludzi ktorzy teraz przyjezdzaja i wcale nie widze wielkiej radosci na ich twarzach!!!!!Zapytajcie mimo,ze nie sa szczesliwi,czesto ponizani i dyskryminowani czy chca wracac nie bo nie widza szans na zycie w obecnej Polsce.Mimo,ze nasz kochany kraj im nie daje szans na normalna prace to jeszcze p.Prezydent skladajac wizyte w UK okresla ich jako nieudacznikow- wlasnie tak powiedzial na publicznym forum;Polske opuscili jedynie nieudacznicy; jakisz szum sie rozpetal w brytyjskiej prasie-wstyt mi za taka wypowiedz glowy panstwa!!!!!!!!!Moze nie mam tutaj willi,ale nie mam tez szans na normalne zycie w Polsce,jak wielu innych
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: Agnieszka » 2007-05-21, 21:10

Grazia.K pisze:Tak ja emigrowalam 11 lat temu.Nie byla to latwa decyzja,lecz sytacja finansowa mnie do tego sklonila.Nie chce jednak o mnie.Mieszkam i pracuje tutaj i widze ludzi ktorzy teraz przyjezdzaja i wcale nie widze wielkiej radosci na ich twarzach!!!!!Zapytajcie mimo,ze nie sa szczesliwi,czesto ponizani i dyskryminowani czy chca wracac nie bo nie widza szans na zycie w obecnej Polsce.Mimo,ze nasz kochany kraj im nie daje szans na normalna prace to jeszcze p.Prezydent skladajac wizyte w UK okresla ich jako nieudacznikow- wlasnie tak powiedzial na publicznym forum;Polske opuscili jedynie nieudacznicy; jakisz szum sie rozpetal w brytyjskiej prasie-wstyt mi za taka wypowiedz glowy panstwa!!!!!!!!!Moze nie mam tutaj willi,ale nie mam tez szans na normalne zycie w Polsce,jak wielu innych

podzwiam ludzi ktorzy wyjedzaja,,,,za odwage...ja nie umialabym chyba tutaj zostawic wszytskiego i tam zaczynac od poczatku....zgadzam sie z Toba ...przykre to wszytsko.,,,wiekszosc wyjedza bo musi,,,bo jak wyzyc tutaj zarabiajac 600 czy 700 zl....
Awatar użytkownika
Agnieszka
wapniak
 
Posty: 1248
Rejestracja: 2007-05-14, 13:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-05-24, 16:58

Wiesz Agnieszko czlowiek mimo pozorow jest bardz silny-ja jestem.Mysle,ze i Ty takze bys to zrobila gdybys nie miala innego wyjscia.Teraz jest OK ,bo jestesmy w Unii i mozemy podrozowac do kraju ,ale byl czas kiedy wylam jak pies do ksiezyca z tesknoty,samotnosci.Ja wiem co to emigracja i nikt mi nie powie,ze to normalne-to zawsze bylo cos co rozdzielalo rodziny,rozbijalo zwiazki.
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: Boss » 2007-05-29, 16:47

Grazia - a tak pare lat bez rodziny, bez dzieci spędzić za oceanem.?? Wszyscy zazdrościli, ja robiłem "dobra minę do złej gry" - a co miałem poddać się.?? Dobrze, że miałem grono wspanialych przyjaciół, zajęcie - to wypełniało mi większość czasu !!!
Awatar użytkownika
Boss
Administrator
 
Posty: 1004
Rejestracja: 2007-05-08, 22:04
Lokalizacja: All Over The World

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-05-29, 21:14

Boss wlasnie tak kto nie przezyl nie zrozumie,ale bylo ,minelo.Jestesmy starsi i troszeczke bogatsi w doswiadczenia ;-)
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: Boss » 2007-05-30, 00:36

ja - byłem jedną nogą " na obczyźnie" gdzieś 30 lat temu.. póżniej na ok 10 lat wyjechałem...dziś nie wiem, czy to była właściwa decyzja - o powrocie !!! do dziś nie umiem tego zdefiniować
Awatar użytkownika
Boss
Administrator
 
Posty: 1004
Rejestracja: 2007-05-08, 22:04
Lokalizacja: All Over The World

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2007-05-30, 02:42

Wiesz po ilus latach sami nie wiemy gdzie nasze miejsce...chyba kazdy kto emigrowal teraz czy kiedys nie umie sie znalezc w realiach obecnej Polski.Zyje sie poza granica iles lat,nabierasz innych nawykow a pozniej powrot do czegos co nie miesci sie juz w twoich realiach i brak tego tempa zycia i tej swobody zycia......Gdybym ja miala teraz wrocic nie wiem co bym postanowila....nie, :?: nie umiem odpowiedziec :?:
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-07-08, 20:41

Regulatorem checi zatrudniania jest stopa podatkowa a kazdej formie.
Czyli Vat, i inne warunki dzialania przedszebiorcow,zdecydowanych na zatrudnianie.
Oplacalnosc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jezeli ja dzis na panstwo polskie musze zarobic 87 procent, na Niemieckie 79,na Rumunskie 69,na inne srednoi nie mniej,to ja taki interes oleje jak jestem madrym czlowiekiem,bo nie naprawie jakiejs baci pralki kasujac 100 euro za naprawe ,zostawiajac sobie 13 na przezycie ,a dac zgodnie z przepisami ustalonymi przez "nich" im na zabawe 87 procet z tej pracy,gdzie oni ci co sie bawia i defrauduja
oddajac polwe pasozydom jako obsluge kredytu panstawa,w ktorym zyje´.A jesli Poltyk pracuje tak jak pasozyd chce to mi sie nie oplaca.Musze siebie poswiecic,samemu glodowac,zeby procent nieoplacalnosci prowadznia firmy dla pasozydow wzrastal,wtedy spadnie z 87% na mniej.
TYLKO STOPA PODATKOWA REGULUJE BEZROBOCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: kasta » 2009-03-17, 00:11

uplynelo sporo czasu....jak sytuacja wyglada obecnie?rzad sie zmienil...podobno polacy masowo wracaja???????/jakos nie zauwazylam........ :cfa:
zmian /z informacji tych co zostal/na lepsze jakos nie zauwazylam.... :cfa:
raczej na gorsze-co wcale mnie nie dziwi...w koncu w dobie swiatowego kryzysu......co sadzicie -dzisiaj?
Awatar użytkownika
kasta
wapniak
 
Posty: 11240
Rejestracja: 2007-05-25, 00:33
Lokalizacja: zielona Wyspa

Nieprzeczytany postautor: annab » 2009-03-17, 18:22

chyba tak z rok temu było lepiej a teraz coraz gorzej
niby pracy trochę jeszcze jest ale też i dużo zwolnień i płaca coraz gorsza
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Wiadomości i Polityka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron