Sekty

Rozważania filozoficzne, rozmowy na temat religii, systemie wierzeń i praktyk.

Sekty

Nieprzeczytany postautor: Boss » 2007-05-18, 02:32

Sekty, czym są ?

Co o nich - myślicie ?

CZY RÓŻNE GRUPY ŚWIATOPOGLĄDOWE I RELIGIJNE RZECZYWIŚCIE SĄ SEKTAMI?
Awatar użytkownika
Boss
Administrator
 
Posty: 1004
Rejestracja: 2007-05-08, 22:04
Lokalizacja: All Over The World

Re: Sekty

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-06-26, 02:35

Boss pisze:Sekty, czym są ?

Co o nich - myślicie ?

CZY RÓŻNE GRUPY ŚWIATOPOGLĄDOWE I RELIGIJNE RZECZYWIŚCIE SĄ SEKTAMI?


Nie sa sektami,ale propaganda polityczna uczulona na mus akceptacji braku kasy (podatku)
za istnienie madergo przedsiebiorstwa,ciagle takowe szkaluje.
Moze gdby umieli wylonic ,ze sa roznice,np ze guru nie jest bogiem,to bylyby to podwaliny pod nowa ustawe.
Ja sam myslaem zalozyc stolarnie w ktorej beda pracowac tylko czlonkowie sekty,czyli osciola.To ma swoj sens moze nie tyle ideologiczyny co finansowy.Dziwie sie ,ze tak malo przedsieborcow ,szczegolnie wydawnictw nie wpada na pomysl,by dzialac pod plaszczem sekty,przy tej stopie podatkowej.
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: pitpiter » 2007-06-26, 06:58

Albern , czyli jak rozumiem uwazasz ze takie zjawisko jak sekty nie istnieje , przynajmniej w Polsce ? Tylko jest jakas forma biznesu.
pitpiter
wapniak
 
Posty: 295
Rejestracja: 2007-06-05, 06:20

Nieprzeczytany postautor: albern » 2007-06-26, 23:53

pitpiter pisze:Albern , czyli jak rozumiem uwazasz ze takie zjawisko jak sekty nie istnieje , przynajmniej w Polsce ? Tylko jest jakas forma biznesu.


Oczywiscie ,ze to biznes,z ta roznica czasem, ze nawet wlasciele biznesu, wierza ze to nie biznes,tylko ich sens istnienia.Kazdy czlowiek trzyma sie tej drogi w swoim zyciu co mu zapewnia poczucie bezpiecznej egzystencji,ale na koniec w podsumowaniu wychodzi ze to biznes.
Zeby to sprawdzic,wystarczy, ze jest brak dochodow i juz guru rezygnuje.Nagle mu przeszlo byc guru.
To jest jedna droga zgodnie z ustawami, zeby uwolnic sie od wladzy panstwa i jej ciagle nienasyconego bebecha,jak u smoka.Wystarczy zebrac sie w 130 osob i zalozyc kosciol ,
pracowac i nie oddwac 87 procent swojej krwawicy.
"Nie szukaj powodow aby cos zrobic, poprostu daj upust swojej energii. Dziel sie z innymi ale nie handluj, nie rob interesow. Rozdawaj, bo posiadasz. Niebo nie jest dla handlarzy. Niebo jest dla tych, ktorzy umieja delektowac sie zyciem."
Awatar użytkownika
albern
wapniak
 
Posty: 85
Rejestracja: 2007-06-17, 18:18
Lokalizacja: Szwardzwald

Nieprzeczytany postautor: wapniaczek » 2009-03-26, 23:13

Owszem słyszałem kiedyś o takiej sekcie, nie pamiętam dokładnie jak się nazywała.
Zamykali się w jakimś ośrodku gdzie odbywały się jakieś specjalistyczne obrzędy, palenie świec, kadzideł, odprawianie modlitw.
Następnie członkowie sekt podpisywali umowy zgodnie z którymi zrzekali się swoich własności (pieniędzy, nieruchomości) na rzecz ich góru.
Awatar użytkownika
wapniaczek
wapniak
 
Posty: 303
Rejestracja: 2009-03-26, 21:38

Nieprzeczytany postautor: cela » 2009-03-29, 06:25

Tak, powinno być ścigane, ale pod warunkiem, że nastąpi zgłoszenie ze strony poszkodowanych. A co zrobić w przypadku, kiedy poszkodowani czują się wybrańcami losu? To oni nas - ludzi spoza sekty uważają za biednych, nieszczęśliwych i pozbawionych szans na wieczne szczęście ~-(
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: wapniaczek » 2009-03-29, 23:16

cela pisze:Tak, powinno być ścigane, ale pod warunkiem, że nastąpi zgłoszenie ze strony poszkodowanych. A co zrobić w przypadku, kiedy poszkodowani czują się wybrańcami losu? To oni nas - ludzi spoza sekty uważają za biednych, nieszczęśliwych i pozbawionych szans na wieczne szczęście ~-(


Ścigane powinno być takie coś z urzędu - tak uważam.
Uważam, że osoby będące członkami danej sekty, nie są obiektywny - i tu ściganie na wniosek tych pokrzywdzonych osób byłoby bardzo utrudnione.

Z drugiej jednak strony (abyśmy mogli dyskutować i się pospierać), myślę, że bez zeznań osób poszkodowanych ciężko było by wytoczyć i przepisowo przeprowadzić postępowanie przygotowawcze - a co za tym idzie, takie bez dowodów i zeznań postępowanie, nie będzie mogło skutkować wniesieniem aktu oskarżenia do sądu, gdyż z góry będzie skazane na umorzenie jeszcze na etapie postępowania prokuratorskiego.
I takie mam tutaj wewnętrzny konflikt, jak powinno się ścigać takie przestępstwa - czy z urzędu czy na wniosek pokrzywdzonych.
Awatar użytkownika
wapniaczek
wapniak
 
Posty: 303
Rejestracja: 2009-03-26, 21:38

Nieprzeczytany postautor: cela » 2009-03-30, 20:21

:k:
temat sekt zamienił nam się, w sposób zupełnie nieoczekiwany, na problem prawidłowo przeprowadzonego postępowania prokuratorskiego. No nieźle :k: :jupii:
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie !!!!!!!
Awatar użytkownika
cela
wapniak
 
Posty: 5634
Rejestracja: 2008-04-16, 18:30
Lokalizacja: Liverpool
Płeć: Kobieta

Nieprzeczytany postautor: wapniaczek » 2009-03-30, 22:30

cela pisze::k:
temat sekt zamienił nam się, w sposób zupełnie nieoczekiwany, na problem prawidłowo przeprowadzonego postępowania prokuratorskiego. No nieźle :k: :jupii:


tuptuś pisze:
cela pisze::k:
temat sekt zamienił nam się, w sposób zupełnie nieoczekiwany, na problem prawidłowo przeprowadzonego postępowania prokuratorskiego. No nieźle :k: :jupii:


Widocznie takie budzi emocje.

Nigdy osobiście nie miałam doczynienia z sektą, ale z tego co widziałam w tv i słyszałam to wolę mijać je z daleka.


Owszem budzi duże emocje.
Ale kwestia sekt i osób biorących udział w tym często nie z własnej woli, jest problemem i powinno się o tym mówić.
Awatar użytkownika
wapniaczek
wapniak
 
Posty: 303
Rejestracja: 2009-03-26, 21:38

Nieprzeczytany postautor: Vap_niaczka » 2009-03-31, 16:18

To straszne że dorośli ludzie często wykształceni dadzą sobie wcisnąć taki kit, o sektach wiem nie wiele ale to co widziałam w tv wystarczy nie interesują mnie bliższe kontakty.
Już ktoś wcześniej napisał że powinny być ścigane przez prawo, ja też tak myślę.
Amor omnia vincit - miłość zwycięża wszystko
Vap_niaczka
wapniak
 
Posty: 107
Rejestracja: 2009-03-26, 16:50

Nieprzeczytany postautor: annab » 2009-03-31, 18:55

sekty tez wolę omijać z daleka ale problem jest poważny i nie można o nim milczeć
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2009-03-31, 19:11

jezeli czlonkiem sekty zostaje osoba dorosla.....hm.....z wlasnej woli !!!Prawo nic nie moze...niestety!!!!
faktem jest ,ze ludzie pragna szczescia i obiecanie im takowego jest przyslowiowa kropelka....zatracaja sie i gubia bedac tego nieswiadomymi...
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2009-03-31, 19:18

ja wiem jak łatwo można zamanipulować człowiekiem
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany postautor: Grazia.K » 2009-03-31, 19:28

slyszymy to co chcemy ,a inni wiedza cze3go szukamy
Awatar użytkownika
Grazia.K
wapniak
 
Posty: 13710
Rejestracja: 2007-05-17, 19:59
Lokalizacja: Londyn

Nieprzeczytany postautor: annab » 2009-03-31, 19:32

dokładnie
widziałam rozpacz rodziców jak ich dziecko brnęło coraz dalej
Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy?? To nie był dzień, to była noc.
Awatar użytkownika
annab
wapniak
 
Posty: 10915
Rejestracja: 2007-10-17, 18:34
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron